دبستان دخترانه دانشگاه صنعتی اصفهان Educational Complex of IUT

افتتاحیه جشنواره جابربن حیان در دبستان و بازدید مسئولان اداره کل و مسئولان اداره آموزش و پرورش خمینی شهر

در روز دوشنبه مورخ 97/11/8 مراسم افتتاحیه جشنواره جابربن حیان با حضور سرکار خانم زیبنده پور  کارشناس مسئول تکنولوژی  اداره کل و جناب آقای قمی  معاون محترم آموزش ابتدایی و سرکار خانمها یعقوبی و منصوری کارشناسان محترم ابتدایی اداره آموزش و پرورش خمینی شهر و تعدادی از مدیران محترم و رابطان جابر به همراه جناب آقای حاجیان رئیس محترم مجتمع آموزشی مدارس دانشگاه صنعتی  برگزار شد . پس از مراسم افتتاحیه دانش آموزان به همراه آموزگار راهنما و مدیران خود به  توضیح شرح کار خود در پروژه هایشان پراختند .

برای مشاهده تصاویر بیشتر این روز به گالری تصاویر مراجعه فرمایید.

هم اندیشی درس پژوهی

درسومین جلسه شورای درس پژوهی که باحضور کلیه همکاران در آزمایشگاه دوره اول پسرانه وباحضور استاد اسماعیل زاده برگزار گردید آزمایشات مربوط به نیرو وانژی وانواع آن انجام وسوالات همکاران در این زمینه پاسخ داده شد.

 

شیوه نامه جابربن حیان و توضیحاتی در مورد چگونگی شروع کار

برای دریافت توضیحات بیشتر  فایل های ضمیمه را دریافت کنید.

طراحی جابر

جابر ابن حیان ، پدر علم شیمی جهان

جابر بن حیان ، پدر علم شیمی جهان

نگاهی به زندگی وی

ابوموسی جابر بن حیان، کیمیاگر برجستهٔ ایرانی، در سال صد هجری شمسی (۷۲۱ میلادی) در شهر طوس از توابع خراسان متولد شد. او به عنوان پدر علم شیمی شناخته شده است.(۱) مدت کوتاهی پس از تولد جابر، پدر او که یک داروساز شناخته شده و پیرو مذهب شیعه بود، به دلیل نقشی که در بر اندازی حکومت اموی داشت، دستگیر شد و به شهادت رسید. جابر به نوشته‌های باقی‌مانده از پدرش علاقه‌مند شد و به ادامهٔ حرفهٔ او پرداخت. او با شوق و علاقه به یادگیری علوم دیگر نیز می‌پرداخت. اشتیاق فراگیری قرآن مجید و بهره مند شدن از محضر پر فیض حضرت امام جعفر صادق (ع) سبب شد که به شهر کوفه هجرت کند. هجرتی که بی تردید موجبات شکوفایی استعدادهای نهفته جابر را فراهم آورد.

ادامه مطلب...

آدرس

دانشگاه صنعتی اصفهان ،کوی اساتید ردیف 4

تلفن تماس

03133912933-03133912992

رایانامه

ddsan@isfedu.ir