آنچه والدین بایددر مورد رفتارهای پر خطر و اعتیاد در فرزندان بدانند

برای دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید

با هم زندگی کردن یعنی چه؟

با هم زندگی کردن یعنی چه؟

نوشته: اسکار برنی فیه

مترجم: آرزو نیراحمدی

کتاب حاضر، از مجموعه کتاب‌های «کودکان فیلسوف» برای گروه سنی «ج» به نگارش درآمده است و آنها را با مفاهیم فلسفی آشنا می‌کند. در این مجلد، به موضوع ارتباطات با افراد و موضوعات مربوط به زندگی کردن در کنار دیگران در ارتباط با آنها پرداخته شده است. برای هر سئوال، پنج یا شش جواب ارائه شده است که کودک می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند که هر جواب، به سه یا چهار سئوال جدید منجر می‌شود. این شش سئوال عبارت‌اند از: آیا دوست داری تنها زندگی کنی؟؛ آیا باید همیشه به دیگران احترام بگذاری؟؛ آیا باید همیشه با دیگران موافق باشی؛ آیا همه با هم برابریم؟؛ آیا همه باید کار کنیم؟ و آیا همیشه برای باهم زندگی کردن به رئیس و قوانین احتیاج داریم؟

مروری بر مجموعه رفتارهای پسندیده و اصول شهروندی

اصول شهروندی

نوشته: خلیل هیبتی

رفتار پسندیدۀ اجتماعی از نکته‌های ضروری در تربیت است که در صورت نادیده گرفتن آنها مقبولیت فرد در اجتماع کاهش می‌یابد. در این کتاب سعی شده با زبانی ساده، مجموعه‌ای از رفتارهای پسندیده در فرهنگ ایرانی، در موقعیت‌های مختلف طبقه‌بندی و معرفی شود.

آموزش مهارت های زندگی دوره ابتدایی

آموزش مهارت های زندگی دوره ابتدایی 

نوشته:آن ورنون

ترجمه: مهرداد فیروزبخت

در این کتاب یکسری مهارت های زندگی و راهکارهای استفاده کردن از آن برای اولیا و مربیان مطرح شده است.

رازهایی درباره ی زندگی

رازهایی درباره ی زندگی

نوشته: باربارا دی آنجلیس

ترجمه: هادی ابراهیمی

کتاب «رازهایی درباره زندگی که هر فردی باید بداند» اثر «باربارا دی آنجلس» و ترجمه‌ی «هادی ابراهیمی» است. نویسنده درباره‌ی کتاب آورده است: «رازهایی درباره زندگی که هر فردی باید بداند حاوی مهم‌ترین درس‌ها درباره زندگی است که ظرف سی‌سال گذشته در عمیق‌ترین و متحول‌کننده‌ترین سفرهای احساسی معنوی خود آموخته‌ام. گرچه اطلاعات داده شده در این کتاب به آرامی و با صبر و حوصله و در عین حال با استمرار و مداومت تمام و طی زمانی طولانی شکل گرفته، هرگز نمی‌توانستم این کتاب را ده سال پیش، پنج‌سال پیش یا حتی دوسال پیش بنویسم.» دیپاک چوپرا درباره این کتاب آورده است: «باربارا دی آنجلیس در این کتاب پرده از ده راز عمیق و مهم زندگانی برداشته و راه رسیدن به صلح و آرامش درونی و نیز رضایت احساسی و عاطفی را به خوبی نشان داده است.» این کتاب را انتشارات «نسل نو اندیش»  منتشر کرده است.

زبان و تفکر

       کتاب زبان و تفکر     
نوشته: نیک لاند

   ترجمه: مجتبی پردل

زبان و تفکر به عنوان دو توانایی ویژه بشر ، همواره مورد توجه بوده است. شناخت چگونگی ارتباط این دو توانمندی و نقشی که هر کدام در دیگری دارد (بویژه اهمیت این دو، در عملکردهای اساسی انسان برای حل مساله و تصمیم گیری) برای کسانی که با تعلیم و تربیت سر و کار دارند،ْ اهمیت به سزایی دارد.

لطفا گوسفند نباشید!

 کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. 

    انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان هایی که به چریدن مشغولند و پوزه در خاک دارند و غرقه در آب و علف اند؛ این ها که گوسفندان دو پایند.) دکتر شریعتی

شاید اسم آن برایتان زیبا نباشد اما سفارش می کنم حتما برای یک بار هم که شده آن را بخوانید

قانون شفا

قانون شفا

کاترین پاندر

روانشناسان می گویند فقط می توانید صاحب چیزی باشید که ذهناً آن را بپذیرد. این را نیز می گویند که اگر فکر کنید طرد شده اید، طرد می شوید. همراه با کاربرد فنون شفا که دراین کتاب است و سایر درمانهای پزشکی که برای خود مناسب می یابید، گامی فراتر بروید و به تاکید ندا در دهید: «من آماده ام. برای شفای ذهن و تن و روابط و همه امورم کاملاً آماده هستم. هم اکنون شفای کامل خود را می پذیرم. من آرام هستم و جسماً نیرومند و ذهناً قدرتمندم و همه مویرگهایم سرشار از شفا و شادمانی است.»
آنگاه از ضمیربرترتان بخواهید تا بر شما آشکار کند که کدام قانون شفا سریعتر شما را شفا می بخشد...


ادامه مطلب...

شفای زندگی

شفای زندگی

لوییز ل. هی

لوییز ل. هی" نویسنده کتاب پرفروش «شفای زندگی» از رهبران بلند آوازه بین المللی «نهضت عصر نوین» است. پیام اصلی خانم لوییز هی این است که: اگر مشتاق باشیم که روی ذهن خود کار کنیم، تقریبا همه چیز را می توان شفا داد.”

نویسنده این کتاب، تجربه های بسیار و اطلاعات دست اولی درباره شفا دادن دارد که سخاوتمندانه آنها را در اختیار ما می گذارد. حتی این دانش که چگونه سرطان وخیم پیشرفته اش را خود علاج کرده است. وی در بخشی از این کتاب می گوید:

... آنچه درباره ی خود و در باره ی زندگی می اندیشی و معتقدی، برایت به واقعیت در می آید. و ما برای آنچه می توانیم بیندیشیم، انتخاب های نامحدودی در اختیار داریم.


ادامه مطلب...